Každý z nás to dôverne pozná:
Zase zvýšená cena za elektrinu. Ďalší nárast ceny potravín. Neúmerne rastúce ceny pohonných hmôt.
Pri tomto dnešnom trende neustále sa zvyšujúcich nákladov je na mieste, hľadať oblasti, kde sa dá nejaké to euro ušetriť.
Dobrou správou pre každého, kto používa vodu je, že práve na nej sa šetriť dá. A to dokonca veľmi výrazne a bez obmedzenia na kvalite nášho života.
Táto cesta pre zníženie nákladov za vodu je vhodná ako pre domácnosť, tak aj pre všetky druhy firiem.
Riešením je perlátor Hihipoo.
Pomocou tohto malého pomocníka môžete kontrolovať svoju dennú spotrebu vody. A znížiť ju až o 85 %!
Predstavíme si konkrétne perlátor Hihippo s nastaviteľným prietokom vody.
Koľko vody chcete a plánujete celkovo ušetriť záleží len na vašej vôly. Je to jednoduché. Sami si nastavíte jednoduchým pootočením nastavovacej skrutky na spodnej strane perlátora, aké množstvo pretekajúcej vody ušetríte. Konkrétne od 30, až do 85 %.
Je ich viac a niektoré sme už načrtli. Vymenujeme ich nasledovne do konkrétnych bodov:
V ponuke máme hneď viacero druhov perlátorov. Prezentovaný perlátor Hihipoo s nastaviteľným prietokom vody má tiež viac druhov.
A to konkrétne:
Druhým ponúkaným je Perlátor Hihipoo s funkciou Start/Stop. Jeho úžasnou prednosťou je, že je sám schopný zastaviť prúd vody z vodovodnej batérie. A to vo vami voliteľnom a nastaviteľnom čase.
Vynikajúca vlastnosť pre verejné priestory, alebo do domácnosti, kde sa voda často púšťa „dole umývadlom“ :). Konštrukcia je navyše veľmi jednoduchá. Nejde o žiadne nemotorné fotobunky, ako ich poznáme z verejných toaliet, ktoré veľmi ľahko doslúžia.
Dostupné typy perlátorov s funkciou Start/Stop:
Ako posledný spomenieme úsporný Perlátor Terla FreeLime. Vnútorný závit s bublinkovým tvarom vody a FreeLime vonkajší závit s bublinkovým tvarom vody. Všetky ich nájdete tu.
Všetky perlátory majú svoje odlišné prvky. Ich základná vlastnosť a funkcia je ale vždy rovnaká:
Šetrenie pitnej vody z vodovodnej batérie a to veľmi účinne a efektívne!
Pri výbere dbajte na to, čo hľadáte a čo uprednostňujete v rámci svojho života a zamýšľaného umiestnenia. Začať šetriť vodou môžete okamžite a vráti sa vám to už pri najbližšom zúčtovaní v podobe ročných preplatkov za použitú a spotrebovanú vodu.
Taktiež spravíte malý krôčik pre lepšiu budúcnosti našich detí v podobe väčších zásob podzemnej pitnej vody.
Pristupujme k životu zodpovednejšie, pretože sa to oplatí. Profitovať z toho budú všetci. Vy, budúce generácie i celá príroda…
Ako zabrániť ničeniu vlasov a pokožky chlórom?
Krásne, husté a vyživené vlasy sú korunou krásy každej ženy. Vo väčšine prípadov je to však úplne inak. Mnohé ženy majú slabé, lámavé vlasy bez dostatku živín a bez lesku. Príčiny môžu byť rôzne, či už je to nedostatočná strava bez dostatku vitamínov alebo rôzne zdravotné problémy.
Hľadáte a neviete si vybrať aký typ, veľkosť, zmäkčovača vody vybrať pre váš rodinný dom, prípadne vašu spotrebu vody? Aby vám zmäkčovač dobre slúžil, mali ste naozaj upravenú vodu a nemali s tým spojené vysoké náklady na prevádzku, odporúčame niekoľko typov, ktoré je dobré dodržať pri výbere.
Ešte pred kúpou zmäkčovača vody je potrebné aby ste mali doma vhodné miesto na inštaláciu. Ideálne umiestnenie technická miestnosť, garáž, pivnica. Miesto kde je možné napojenie na centrálny prívod vody, plus napojenie na el. zásuvku ako aj na odpad vody. A práve odpad je niekedy to čo sa ťažko hľadá a je často potrebné upraviť miesto inštalácie a upravenie rozvodov vody.
Čo neodporúčame je umiestnenie do šachty, kde je málo miesta na inštaláciu, je tam vlhko, nie je tam často možnosť napojenia na el. prúd a odpad vody.
Všetky UV lampy majú vymeniteľné UV žiarivky, ktoré počas činnosti vyžarujú UV žiarenie priamo tam kde prechádza voda do rozvodov vody. Preto je potrebné tieto UV žiarivky pravidelne meniť, lebo časom sa opotrebujú a znižuje sa ich účinnosť.
UV lampa funguje tak, že voda prechádza komorou a je vystavená ultrafialovému svetlu. Toto svetlo zabíja baktérie a dokonca aj niektoré vírusy, vďaka čomu je vaša voda bezpečná na pitie. Svetlo musí svietiť s určitou intenzitou, aby zabilo baktérie a ako žiarovka starne, táto intenzita sa začína znižovať.
Táto výmena by mala byť pravidelná a bežne je to po cca. 9 tis. hodinách, alebo 1x ročne.
Stáva sa, že máte možnosť kúpiť zmäkčovač vody čo sa dlhšie nepoužíval, poprípade ste kúpili dom, kde je starší model zmäkčovača vody, ktorý rok alebo aj viac nebol v prevádzke. Zmäkčovače vody ako viete, sú systémy na ochranu pred vodným kameňom a ak nie sú dlhšie v prevádzke môžu nemusia už pracovať správne. Hlavnou úlohou zmäkčovača vody je eliminovanie tvrdosti vody, ochrana pred usadzovaním vodného kameňa, ochrana spotrebičov, rozvodov vody, domácich technológií.