Liečba ozónom je jednoduchá, nekomplikovaná aktivita, ktorá vám zlepší život. Najskôr si pozorne prečítajte pokyny a pochopte ich. Ak je niečo nejasné alebo vyvoláva pochybnosti, položte nám otázku.
Účelom ozonácie je dezinfekcia (dekontaminácia) a dezodorizácia. Deodorizácia je odstránenie trvalých zápachov, nie je to ich maskovanie rozprašovaním ďalšej vône, napríklad morskej vône alebo vône fialiek.
Ozón vykonáva deodorizačný proces, t.j. odstraňuje pachy, nie ich maskuje. Dezinfekcia zahŕňa odstránenie baktérií, vírusov a húb, ako aj ich spór. Alergény odstránené ozónom nie sú len príčinou alergií, ale spôsobujú trvalé zmeny v ľudskom tele (neurózy, reumatizmus, migrény) a mykotoxíny z húb sú silným ergo toxínom.
Vzduch a ozón sa počas ozónovania zmiešavajú. Takto pripravený vzduch sa zbaví mikroorganizmov a alergénov. Vonia to pekne. Vzduch samozrejme sterilizuje všetky predmety v kontakte s ním, t. j. steny, podlahy, koberce, nábytok atď.
Ozonizácia bytu a jeho je účinná sterilizácia pomáha pre, kúpeľne na odstránenie húb a plesní, kuchyne na sterilizáciu prostredia a dezodoráciu po pachu varenia. Ďalej miestnosti s kobercami, záclonami, ozonizácia ničí alergény (plynný ozón ničí roztoče – zabíja ich metabolické produkty).
Častejšie ako obvykle musíte ozónovať miestnosti, v ktorom sa nachádzajú zvieratá (ozón spaľuje bielkoviny prítomné v moči domácich miláčikov) a najmä mačky – bielkoviny prítomné v moči mačiek sú silným alergénom.
Niektoré veci v našom byte, najmä drevotrieskové dosky, farby, plastové panely, emitujú aldehydy a ftaláty. Formaldehyd je konzervačná látka a ftaláty sú zmäkčovadlom pre plasty. Ozón ich dokonale oxiduje a eliminuje.
Ozonáciou odstránime nielen zvieracie pachy, ale aj „kuchynskú vôňu“, pot, parfumy, cigarety, odstránime nepríjemné pachy z práčok a chladničiek.
V dôsledku malého objemu vzduchu v aute je koncentrácia mikroorganizmov a alergénov v automobile obzvlášť vysoká. Autá sa neupratujú a nečistia tak často ako byty. V klimatizačnom systéme vozidla sa nachádzajú aj baktérie a huby.
Vložením ozonátora do automobilu a polhodinovým ošetrením získame vnútro automobilu sterilné, čisté filtre od baktérií a húb ako aj čisté potrubia pre klimatizáciu. Naša pohoda v aute a koncentrácia sa zlepší a nervozita sa zníži. Budeme dýchať čistý a sterilný vzduch bez nepríjemných zápachov. Ozonizácia a klimatizácia automobilov je požiadavkou terajšej civilizácie.
Ozonizujeme vodu na dosiahnutie niekoľkých cieľov
Domáce vodné ozonátory sa okrem iného používajú na prípravu ozonovanej vody na oplachovanie jedla, pitia, ozonovania vody zo studne , ako aj na úpravu vody v domácom bazéne.
Ozonizácia vody na oplachovanie potravín – ovocia, zeleniny, mäsa je už začína stávať štandardom v našej dobe vírusov a baktérií. Ale aj z dôvodu firiem, ktoré zneužívajú pesticídy, antibiotiká a konzervačné látky. Ozonátor produkuje potrebné množstvo a koncentráciu ozónu na účinnú prípravu vody ako dezinfekčného prostriedku a na odstránenie antibiotík a degradácie pesticídov z potravín.
Ozonizácia potravín je jednoduchá aktivita: výrobky ukladáme do oceľových alebo plastových nádob. V spodnej časti umiestnime difuzér, do ktorého dodávame ozón z výstupu ozonátora. Čas ozonácie je maximálne 20 minút a závisí od veľkosti misky a množstva a špecifickosti produktu.
Ozónujeme vždy pod digestorom alebo blízko otvoreného okna, pretože ozón je dráždivý plyn. Malé množstvá ozónu, ktoré sa náhodne dostanú do nášho dýchacieho systému, sú úplne neškodné.
Môžeme ozónovať vodu na pitie, na výrobu čajov. Nesmiete však piť vodu bezprostredne po ozonácii. Musíte počkať aspoň hodinu, kým sa všetok ozón rozpustený vo vode a podrobí resorpcii.
Zvyškový ozón rozpustený vo vode sa degraduje, pretože ozón má krátky polčas rozpadu.
Namáčanie nôh s mykózou v ozónovej vode je bežný postup. Pomocou domáceho ozonátora pripravíme niekoľko litrov ozónovanej vody a namočíme do nej nohy na 10 minút.
S ozónovou vodou môžeme tiež robiť obklady pre postihnuté oblasti (na koži). Za týmto účelom nasýtime sterilnú gázu ozónovou vodou. Prilepíme ju pod fóliu na napadnuté alebo poškriabané miesto.
Ozónová voda je vynikajúcim prípravkom proti uhryznutiu hmyzom. Odstraňuje bolesť a pomáha liečiť.
Ďalšou domácim využitím ozónovej vody v domácnosti je oplachovanie detských hračiek, fliaš v takejto vode. Týmto nahradíte preváranie fľašiek.
Ozonizácia vody vo vírivke, je robená cez filtračný systém, t.j. pridávame ozón pomocou injektora. Takáto voda samozrejme neobsahuje baktérie, má inú chuť a vôňu.
Ozónujeme tiež vodu v domácich bazénoch, aby sme sa zbavili baktérií, čím znížime potrebu chlóru alebo eliminujeme potrebu pridávať chlórnan sodný.
Ako zabrániť ničeniu vlasov a pokožky chlórom?
Krásne, husté a vyživené vlasy sú korunou krásy každej ženy. Vo väčšine prípadov je to však úplne inak. Mnohé ženy majú slabé, lámavé vlasy bez dostatku živín a bez lesku. Príčiny môžu byť rôzne, či už je to nedostatočná strava bez dostatku vitamínov alebo rôzne zdravotné problémy.
Hľadáte a neviete si vybrať aký typ, veľkosť, zmäkčovača vody vybrať pre váš rodinný dom, prípadne vašu spotrebu vody? Aby vám zmäkčovač dobre slúžil, mali ste naozaj upravenú vodu a nemali s tým spojené vysoké náklady na prevádzku, odporúčame niekoľko typov, ktoré je dobré dodržať pri výbere.
Ešte pred kúpou zmäkčovača vody je potrebné aby ste mali doma vhodné miesto na inštaláciu. Ideálne umiestnenie technická miestnosť, garáž, pivnica. Miesto kde je možné napojenie na centrálny prívod vody, plus napojenie na el. zásuvku ako aj na odpad vody. A práve odpad je niekedy to čo sa ťažko hľadá a je často potrebné upraviť miesto inštalácie a upravenie rozvodov vody.
Čo neodporúčame je umiestnenie do šachty, kde je málo miesta na inštaláciu, je tam vlhko, nie je tam často možnosť napojenia na el. prúd a odpad vody.
Všetky UV lampy majú vymeniteľné UV žiarivky, ktoré počas činnosti vyžarujú UV žiarenie priamo tam kde prechádza voda do rozvodov vody. Preto je potrebné tieto UV žiarivky pravidelne meniť, lebo časom sa opotrebujú a znižuje sa ich účinnosť.
UV lampa funguje tak, že voda prechádza komorou a je vystavená ultrafialovému svetlu. Toto svetlo zabíja baktérie a dokonca aj niektoré vírusy, vďaka čomu je vaša voda bezpečná na pitie. Svetlo musí svietiť s určitou intenzitou, aby zabilo baktérie a ako žiarovka starne, táto intenzita sa začína znižovať.
Táto výmena by mala byť pravidelná a bežne je to po cca. 9 tis. hodinách, alebo 1x ročne.
Stáva sa, že máte možnosť kúpiť zmäkčovač vody čo sa dlhšie nepoužíval, poprípade ste kúpili dom, kde je starší model zmäkčovača vody, ktorý rok alebo aj viac nebol v prevádzke. Zmäkčovače vody ako viete, sú systémy na ochranu pred vodným kameňom a ak nie sú dlhšie v prevádzke môžu nemusia už pracovať správne. Hlavnou úlohou zmäkčovača vody je eliminovanie tvrdosti vody, ochrana pred usadzovaním vodného kameňa, ochrana spotrebičov, rozvodov vody, domácich technológií.