Powered by Smartsupp Tipy pre nákup minerálnej vody a voda pre kojencov | Marlus Group
Výber vhodnej minerálnej vody a vody pre kojencov

Minerálne vody by nemali nikdy tvoriť základ pitného režimu, ale byť len jeho doplnkom. Pokiaľ už pijete minerálnu vodu, dajte prednosť vode prírodnej, nesladenej, pokiaľ možno nesýtenej CO2, a mali by ste striedať jednotlivé druhy a v priemere nepiť viac ako približne 0,5 litra denne.

Prostredníctvom minerálnej vody – v závislosti od mineralizácie – je možné doplniť do organizmu určité minerálie. Takýto spôsob je vhodný zvláš pre ľudí, ktorí trpia nedostatkom minerálnych látok.

Tipy pri nákupe minerálnej vody

  • Minerálna voda by nemala byť vystavená slnku a teplu. Aj je totiž voda vystavená priamemu slnku a vyššej teplote vzniká riziko kontaminácie výluhov z plastu. Takého podmienky podporujú aj nadmerné množenie vo vode prirodzene prítomných baktérií. To môže viesť minimálne k nepriaznivým chuťovým zmenám, u citlivých osôb aj k nešpecifickým zdravotným potiažam. Všímajte si preto, ako je voda skladovaná a nekupujte v obchodoch, kde sa tieto podmienky nedodržujú.
  • Pri nákup minerálnej vody si prečítajte jej zloženie a obsah minerálnych látok. Vody s vysokou mineralizáciou nie sú vhodné na každodenné pitie. Voda so zvýšený obsahom fluóru (nad 1 mg/l) nie je vhodná pre deti.
  • Liečivé vody majú veľmi vysoký obsah niektorých minerálnych látok a stopových prvkov a sú vlastne liekom. Hodia sa na občasnú, najlepšie lekárom indikovanú pitnú kúru počas kratšieho časového obdobia. Liečivá voda je zdravotne neškodná voda z podzemného zdroja, ktorá vzhľadom na svoje chemické zloženie a fyzikálne vlastnosti má pre ľudské zdravie preukázateľné prospešné účinky. Mala by sa používať iba v príslušnej dávke, na doporučenie lekára a počas určitej obmedzenej doby.
  • Sódové vody sú vyrobné z vody z vodovodu a sýtené oxidom uhličitým. Nie sú ani zďaleka tak kvalitné ako minerálne alebo stolové vody. Sódová voda je nápoj pripravený z pitnej vody, je určená na pitie, možno ju používať aj ako surovinu na prípravu iných nápojov.
  • Stolová voda je prírodnej pitnej vody z podzemného zdroja, ktorá vyhovuje podmienkam na trvalé a priame požívanie. Celková mineralizácia do 1000 mg/l.
  • Balená pitná voda je voda v jej pôvodnom stave alebo po úprave, ktorú možno používať na pitie, varenie, prípravu potravín a iné domáce účely; môže byť určená na hromadné alebo individuálne zásobovanie obyvateľstva.
  • Otvorená voda by sa mala skladovať v chlade a temne a spotrebovať do 3-4 dní. Oxid uhličitý zabraňuje rozmnožovaniu mikroorganizmov, takže sýtená voda vydrží dlhšie ako „tichá“, ktorá by sa mala skladovať v chladničke a čo najrýchlejšie vypiť.
  • Na každodenné pitie pre ľudí bez rozlíšenia veku a zdravotného stavu sú vhodné kojenecké a stolné vody s mineralizáciou 200 až 500 mg/l. Prírodné minerálne vody by sa nemali konzumovať trvalo a nikdy nie viac ako 2 litre za deň, optimálne množstvo je asi 0,5 litra a je dobré striedať rôzne druhy. Niektoré minerálne vody nie sú v závislosti na zložení vhodného pre deti (vyšší obsah fluóru) a ľudí trpiacich určitým ochorením – srdca, obehového systému, ľadvín. Cielene podávaná minerálna voda však môže mať veľa prospešných účinkov.
  • Optimálny pomer vápnika (Ca) a horčíka (Mg) by mal byť 1:2, čo je dôležité pre optimálne vstrebávanie horčíka. So vzrastajúcim podielom vápnika plesá vstrebávanie horčíka. Rovnaký pomer sa doporučuje aj minerálnej vode. Niekoľko epidemiologických šdúdií preukázali negatívne účinky vody v prípade väčšieho odchylovania od tohto približného pomeru – ako dolu tak aj nahor.
  • Oxid uhličitý CO2 zabraňuje rozmnožovaniu mikroorganizmov a môže priaznivo ovplyvniť chuť a v malom množstve podporiť trávenie. Napriek tomu nie je konzumácia sýtenej minerálnej vody vo väčšom množstve veľmi vhodná. Je kyslejšia, môže vyvolávať žalúdočné potiaže, nielen u detí.
  • Pri príprave stravy pre kojencov je potrebné odstrániť CO2 varom.

Etiketa na minerálnej vode

Podľa údajov na etikete môžeme zistiť, čo vlastne pijeme. Certifikát kvality, obsah jednotlivých zložiek, informácie pre spotrebiteľov a reklamné nápisy – všetky tieto fukcie etiketa na fľaši minerálky spĺňa. Slúži ako prostriedok, kde sa nachádzajú zákonom – Potravinovým kódexom – predpísané informácie pre spotrebiteľa.

Potravinový kódex presne tieto údaje vymedzuje:

  • miesto a názov prameňa, z ktorého sa voda získava a plní do spotrebiteľských obalov
  • označenie, ktoré charakterizuje jej klasifikáciu
  • minerálne zloženie vody
  • celková mineralizácia a obsah plynov (CO2)
  • informácie o zvýšenom množstve s uvedením množstva niektorých významných látok, ako sú fluoridy, horčík, sodík alebo chloridy
  • obmedzenie používania, ak to vyplýva z jej zloženia (napr. nevhodná na každodenné pitie, nevhodná pre deti)
  • výsledky chemickej skúšky s uvedením názvu laboratória, ktoré skúšku vykonalo a dátum vykonania skúšky
  • použité postupy na jej zdravotné zabezpečenie (napr. ošetrená UV žiarením)

Voda pre kojencov

kojenecká vodaPramenitá dojčenská voda je vybraný druh kvalitnej prírodnej pitnej vody z podzemného zdroja, ktorá vyhovuje podmienkam na prípravu stravy a nápojov pre dojčatá a deti a na trvalé priame požívanie deťmi.

Ako „dojčenská voda“ je možné označiť minerálnu vodu, v ktorej nesmú byť prekročené stanovené najvyššie hodnoty minerálnych látok a stopových prvkov. Je to dôležité, pretože vnútorné orgány, medzi nimi aj obličky, ešte nie sú pred koncom prvého roka života dostatočne vyvinuté. Prebytočné minerály môžu byť preto vylúčené iba čiastočne.

Jej celková mineralizácia nesmie prekročiť 1000 mg/l. Ak je voda sýtená CO2, musí sa na etikete nachádzať upozornenie, že voda sa pre kojencov môže používať až po odstránení oxidu uhličitého varom.

Kojenci do tretieho mesiaca potrebujú asi pol litra vody denne, na konci prvého roka už okolo jedného litra. Od asi desiateho roku potrebujú deti ako aj dospelí asi 2 až 2 a pol litra vody denne. Počas horúcich dní alebo pri väčšom telesnom zaťažení môže stúpnuť potreba až na dvojnásobok. Už 2-percentná strava vody z organizmu, napríklad potením alebo hnačkou, znižuje telesnú a duševnú výkonnosť (únava, bolesti hlavy a kĺbov). Viac ako 20-percentný deficit vody v tele vedie k zlyhaniu obličiek a krvného obehu.

 

Minerálna voda v kuchyni

  • Palacinky a omelety budú ľahšie, ak cesto zjemníte sýtenou minerálnou alebo stolovou vodou.
  • Ak zmiešate nízkotučný tvaroh s trochou sýtenej minerálnej alebo stolovej vody, bude chutiť ako smotanový.
  • Najlepšie ľadové kocky do nápojov sú z jemne sýtenej minerálnej vody.
  • Dávať do minerálky citrón nie je veľmi vhodné predovšetkým z hygienických dôvodov. Kôra je väčšinou chemicky ošetrená.
  • K alkoholickým nápojom sa hodí predovšetkým minerálna alebo stolová voda s nízkym obsahom oxidu uhličitého, pretože CO2 urýchľuje vstrebávanie alkoholu do krvi.
  • Nápoj pre športovcov: Minerálna voda zmiešaná s ovocnou šťavou zaženie nielen smäd, ale je vhodná na doplnenie minerálnych látok a vitamínov pri športovej činnosti.

Fľaše na minerálne a balené vody

Vratné, či nevratné, sklenené alebo plastikové PET-fľaše, téma, o ktorej sa veľa diskutuje. Všeobecne je však možné povedať, že ekologicky prijateľnejšie sú vratné fľaše, vzdialenosť medzi prameňom a spotrebiteľom je čo najmenšia. Ľahké PET-fľaše sú vhodnejšie na dlhšie transporty, pretože na druhej strane šetria energiu. Ibaže tak ako PET-fľaše, tak aj dlhé dopravné transporty sa negatívne odrážajú na životnom prostredí. I keď je vratnú fľašu v obchode už len ťažko nájsť a sú v nevýhode kôli ich vyššej váhe, snažte sa vratné fľaše uprednostniť a kupovať vodu, ktorá pochádza z blízkeho prameňa.

Najspoľahlivejším riešením je zaobstarať si vlastný filter na vodu. Ten vás zbaví problémov s neustálym nákupom balených vôd a zároveň budete mať istotu, že voda skutočne prešla dostatočným procesom čistenia.

Najnovšie články

aky filter odstranuje bakterie a virusy
2.4.2025

Aký filter odstraňuje baktérie a vírusy?

Aký filter odstraňuje baktérie a vírusy?
Čistá a bezpečná voda je základom zdravia a kvality života, no nie vždy je to samozrejmosť. Voda, ktorá priteká do našich domácností z vodovodnej siete alebo pochádza z vlastných studní, môže obsahovať nielen sedimenty a chemické nečistoty, ale aj nebezpečné baktérie a vírusy, ktoré môžu spôsobovať vážne ochorenia a ohroziť zdravie celej rodiny. Preto sa stále viac ľudí zaujíma o riešenia, ktoré umožnia účinne odstrániť mikroorganizmy z vody.

V tomto článku sa dozviete, čo sú baktérie a vírusy, prečo je dôležité ich odstraňovať a aké filtre si s týmto problémom najlepšie poradia. Pomôžeme vám vybrať správne riešenie pre ochranu vašej rodiny pred rizikami spojenými s kontaminovanou vodou.
Čo sú baktérie a vírusy vo vode?
Baktérie a vírusy sú mikroskopické organizmy, ktoré môžu výrazne ovplyvniť kvalitu pitnej vody a tým aj zdravie ľudí a zvierat.

Baktérie sú jednobunkové organizmy schopné samostatného života a rozmnožovania. Niektoré z nich, ako napríklad Escherichia coli alebo Salmonella, sú patogénne a môžu spôsobovať vážne infekcie.
Vírusy sú ešte menšie infekčné častice, ktoré nemôžu prežiť samostatne, ale množia sa v organizmoch hostiteľov, ako sú ľudia alebo zvieratá. Medzi nebezpečné vírusy vo vode patria napríklad rotavírusy, vírus hepatitídy A či norovírusy.

Ako sa baktérie a vírusy dostávajú do vody?
Vodovodná voda

Poruchy a údržba siete – počas opráv alebo výpadkov v dodávke vody sa môžu do potrubí dostať nečistoty, vrátane baktérií a vírusov.
Znečistené zdroje vody – ak sú rieky, jazerá alebo podzemné studne kontaminované odpadovými vodami, môžu sa do vodovodnej siete dostať nebezpečné mikroorganizmy.
Nedostatočná dezinfekcia – procesy ako chlórovanie alebo ozónovanie môžu byť nedostatočné alebo nesprávne vykonané, čo umožní prežitie patogénov vo vode.

Studničná voda

Znečistenie pôdy – podzemné vody môžu byť kontaminované fekáliami, poľnohospodárskymi hnojivami alebo priemyselným odpadom.
Blízkosť zdrojov kontaminácie – studne v blízkosti septikov, skládok odpadu alebo fariem sú viac vystavené riziku kontaminácie.
Zlá konštrukcia studne – netesnosti a chýbajúce ochranné prvky môžu umožniť preniknutie patogénov do vody.

Prečo je dôležité odstrániť baktérie a vírusy z vody?
Kontaminovaná voda môže spôsobovať rôzne zdravotné problémy, ako sú:

Hnačky a črevné infekcie – spôsobené baktériami E. coli, Salmonella, Campylobacter.
Vírusové infekcie – napríklad hepatitída A alebo gastroenteritídy spôsobené rotavírusmi.
Nebezpečné ochorenia – ako cholera, brušný týfus či legionelóza.

Odstraňovanie baktérií a vírusov z vody je nevyhnutné nielen v domácnostiach, ale aj v nemocniciach, školách a priemyselných podnikoch, kde je dôležité dodržiavať prísne hygienické normy.
Aké filtre odstraňujú baktérie a vírusy?
Na trhu existuje niekoľko typov filtrov, ktoré sú účinné pri odstraňovaní patogénov z vody. Medzi najlepšie riešenia patria:
UV lampy
UV filtre využívajú ultrafialové žiarenie na deaktiváciu baktérií a vírusov vo vode. UV-C žiarenie s vlnovou dĺžkou približne 254 nm narúša DNA a RNA mikroorganizmov, čím im bráni v rozmnožovaní a prežití.

Výhody UV filtrov:

Efektívne eliminujú široké spektrum patogénov.
Nepoužívajú chemikálie a sú ekologické.
Nezmenia chuť, vôňu ani zloženie vody.
Rýchly a jednoduchý proces čistenia.

Nevýhody UV filtrov:

Neodstraňujú chemické nečistoty, ako sú pesticídy, kovy či chlór.
Vyžadujú číru vodu bez sedimentov, preto sa často kombinujú s predfiltrami.

Systémy reverznej osmózy (RO)
Reverzná osmóza využíva polopriepustnú membránu, ktorá odstraňuje až 99 % nečistôt vrátane baktérií, vírusov, ťažkých kovov a chemických látok.

Výhody RO filtrov:

Vysoká účinnosť filtrácie.
Odstraňuje nielen mikroorganizmy, ale aj chemické kontaminanty.
Vhodné na úpravu studničnej aj vodovodnej vody.

Nevýhody RO filtrov:

Vyžaduje elektrickú energiu a vodný tlak.
Môže odstrániť aj prospešné minerály z vody, čo si vyžaduje remineralizáciu.

Ultrafiltrácia (UF)
Ultrafiltrácia využíva membránu s jemnými pórmi (0,01 mikrónu), ktorá odstraňuje baktérie, vírusy a pevné častice bez potreby chemikálií.

Výhody UF filtrov:

Efektívne odstránenie patogénov.
Zachováva minerály vo vode.
Nevyžaduje elektrickú energiu.

Nevýhody UF filtrov:

Neodstraňuje rozpustené chemické kontaminanty.

Aký filter je pre vás najlepší?
Výber správneho filtra závisí od vašich potrieb a zdroja vody:

Ak máte vodu zo studne, odporúča sa kombinácia UV lampy a mechanickej filtrácie.
Ak chcete maximálnu ochranu, systém reverznej osmózy ponúka najkomplexnejšie riešenie.
Ak hľadáte ekologické riešenie bez chemikálií, UV lampa alebo ultrafiltrácia sú vhodné možnosti.

Nezabudnite pravidelne testovať kvalitu vody, aby ste si boli istí jej bezpečnosťou. Investícia do kvalitného filtračného systému vám zabezpečí zdravie a pokoj na dlhé roky.

Prečítať článok
alkalická voda
2.4.2025

Čo je alkalická voda ?

Alkalická voda: čo to je a aké má vplyvy na zdravie?
V dnešnej dobe, keď sa čoraz viac zameriavame na zdravie a výživu, sa téma alkalickej vody často objavuje v diskusiách o zdravom životnom štýle. Aké zdravotné prínosy môže mať jej pravidelná konzumácia a pre koho je vhodná? Pozrime sa bližšie na to, ako alkalická voda funguje a ako si ju možno zabezpečiť.
Čo je alkalická voda?
Alkalická voda je voda so zvýšeným pH, zvyčajne v rozmedzí 8 – 10. Bežná pitná voda má neutrálne pH okolo 6,5 – 7,5, zatiaľ čo alkalická voda má vyššiu hodnotu pH, čo jej dodáva špecifické vlastnosti.

Jedným z hlavných dôvodov konzumácie alkalickej vody je jej schopnosť neutralizovať nadbytočnú kyslosť v tele. Telo je denne vystavené faktorom, ktoré prispievajú k jeho okysleniu, ako sú nevyvážená strava, stres, konzumácia alkoholu, cigariet, nadmernej kávy a nedostatok pohybu.
Zdravotné prínosy alkalickej vody
Alkalická voda sa často spomína v súvislosti s viacerými zdravotnými prínosmi:

Podpora acidobázickej rovnováhy – pomáha telu vyrovnať hladinu pH, čo môže viesť k lepšej celkovej pohode.
Zlepšenie hydratácie – ionizovaná alkalická voda sa lepšie vstrebáva do buniek, čo zabezpečuje efektívnejšiu hydratáciu.
Podpora metabolizmu a regenerácie – alkalická voda môže pomôcť pri lepšom trávení, rýchlejšej regenerácii svalov po fyzickej aktivite a detoxikácii organizmu.
Antioxidačné účinky – pomáha bojovať proti voľným radikálom, čo môže spomaliť proces starnutia.
Podpora prevencie určitých ochorení – existujú názory, že môže prispieť k znižovaniu rizika cukrovky, vysokého krvého tlaku a niektorých druhov rakoviny, no vedecké dôkazy nie sú jednoznačné.

Ako získať alkalickú vodu?
Existuje viacero spôsobov, ako si zabezpečiť alkalickú vodu doma:

Prírodná alkalická voda – niektoré minerálne pramene obsahujú vodu s vysokým pH, ktorá je prirodzene alkalická.
Domáce metódy – pridanie citróna, štipky himalájskej soli alebo jedlej sody môže mierne zvýšiť pH vody.
Balená alkalická voda – dostupná v obchodoch, no je finančne náročnejšia a menej ekologická.
Alkalizujúce filtračné systémy – filtračné kanvice alebo vodovodné filtre s alkalizačnou funkciou sú efektívnym riešením.
Ionizátory vody – zariadenia, ktoré zvyšujú pH vody elektrolytickým procesom a obohacujú ju o minerály ako vápnik, horčík a draslík.

Pre koho je alkalická voda vhodná?
Alkalickú vodu odporúčame predovšetkým tým, ktorí chcú podporiť svoje zdravie prirodzenou cestou. Môže byť prospešná pre:

Športovcov a fyzicky aktívnych ľudí, pretože pomáha s regeneráciou svalov a hydratáciou.
Osoby so sklonom k prekysleniu organizmu v dôsledku stravy bohatej na spracované potraviny.
Ľudí s vysokým stresom, ktorý môže prispievať k narušeniu acidobázickej rovnováhy.

Na druhej strane, deti a ľudia s niektorými zdravotnými problémami by mali konzumáciu alkalickej vody konzultovať so svojím lekárom.
Záver
Alkalická voda môže byť užitočným doplnkom zdravej životnej rutiny, no nemala by sa považovať za zázračný liek na zdravotné problémy. Ak si chcete zabezpečiť jej prísun, najefektívnejšou a najekologickejšou možnosťou je domáci ionizátor vody alebo alkalizačný filtračný systém. Dôležité je taktiež udržiavať vyváženú stravu a zdravý životný štýl pre dosiahnutie optimálnej telesnej rovnováhy.

 
Zvýšenie PH vody je možné nasledujúcimi spôsobmi :
Alkalický filter 2″ – Zvýšenie pH vody na 8-9, obohatenie o minerály

 
Alkalický filter 2″ je ideálnym riešením na zvýšenie pH vody na úroveň 8-9 a jej obohatenie o dôležité minerály ako horčík, vápnik, sodík a draslík. Tento filter zlepšuje kvalitu pitnej vody a zabezpečuje jej optimálnu mineralizáciu.
Kľúčové vlastnosti:✅ Zvyšuje pH vody na 8-9 – pre lepšiu alkalitu a vyváženú hydratáciu✅ Kapacita až 9 463 litrov – dlhodobé používanie bez častej výmeny✅ Mineralizácia vody – obohacuje vodu o horčík, vápnik, sodík a draslík✅ Kompatibilný so všetkými osmotickými filtrami – ľahká inštalácia✅ Zlepšuje chuť vody – zdravšia a sviežejšia voda na každodennú konzumáciu
💧 Prečo si vybrať alkalický filter?Pravidelný príjem alkalickej vody podporuje celkové zdravie, neutralizuje kyslé prostredie v tele a zlepšuje metabolizmus. Ideálny pre domácnosti, kde sa dbá na kvalitu a vyvážené zloženie pitnej vody.
🔹 Vhodný pre:✔️ Reverznú osmózu✔️ Filtráciu pitnej vody✔️ Domáce aj komerčné použitie

Ionizátor vody aQuator SILVER

je ionizátor v kompaktnej prenosnej forme pre úpravu pH vody.

V priebehu niekoľkých minút môžte získať vodu v požadovanej kyslosti od pH 2,4-11. Veľkou výhodou od ostatných domácich ionizátorov je, že ho nemusíte pripájať na vodovodný kohútik. Vďaka tomu ho môžte použiť kdekoľvek na cestách, dovolenkách….

Ionizátor aQuator je certifikovaný na prípravu ionizovanej vody. Mení pH vody pomocou dvoch veľkých plochých elektród pripevnených k vrchnáku. Proces ionizácie trvá približne 4 minúty, pri ktorom získame zásaditú, neutrálnu alebo kyslú vodu.

Zásaditá (alkalická) voda – určená na vnútorné použitie

hydratuje 6x viacej ako štandardná pitná voda
neutralizuje kyslé odpadové látky v tele a rezíduá po chemických liekoch
pôsobí ako antioxidant a tým je jedinečná pri prevencii vážnych ochorení
udržuje pH v tele v rovnováhe a tým prispieva k zdraviu a zvýšenej energie
posilňuje imunitný systém
spomaľuje starnutie
umývaním ovocia a zeleniny vysoko zásaditou vodou odstránime veľké množstvo pesticídov bez použitia čistiacich prostriedkov na ovocie a zeleninu
má čistiace a dezinfekčné účinky pri vyššom stupni kyslosti (4,4 – 5,2) i sterilizačný účinok
je ideálna pri využití v domácnosti – zabíja baktérie, dokonalo vyčistí špinavé panvice, hrnce, sklo, zrkadlá, dezinfikuje hubky na riad…
pri umývaní ovocia a zeleniny, zničí veľké množstvo baktérií a plesní
pri vonkajšom použití zlepšuje stav kože postihnutej akné
opláchnutím vlasov pred a po použití šampónu ozdravuje pokožku hlavy, lieči lupiny a obmedzuje vypadávanie vlasov
pôsobí proti mykózam
podporuje rast kvetín a predlžuje život i rezaným kvetom

Prečítať článok
Bactiperox
27.3.2025

Dezinfekcia Bactiperox prevencia proti slintačke a krívačke

🦠 Dezinfekčný prostriedok BACTIPEROX: Ochrana proti slintačke a krívačke! 🐄

V posledných dňoch sa u nás vyskytujú správy o rozšírení vírusových ochorení, ako sú slintačka a krívačka, ktoré môžu vážne ohroziť zdravie dobytka. Tieto choroby sa šíria rýchlo a ich následky môžu byť pre chovateľov a hospodárov veľmi vážne. V takejto situácii je dôležité mať po ruke účinné riešenie, ktoré dokáže pomôcť zabrániť šíreniu nákazy a ochrániť zdravie vašich zvierat. A práve tu prichádza na scénu BACTIPEROX – dezinfekčný prostriedok, ktorý účinne pôsobí aj proti týmto nebezpečným vírusovým ochoreniam.

Prečítať článok
Text vášho odseku (1)
19.3.2025

Čo je vlastne živica do zmakčovača vody ?

Zmakčovacia živica je špeciálny materiál
Používa sa v zariadeniach na zmäkčovanie vody. Tento typ živice má schopnosť vymieňať ióny, najmä ióny vápnika (Ca²⁺) a horčíka (Mg²⁺), ktoré spôsobujú tvrdosť vody, za ióny sodíka (Na⁺), ktoré tieto problémy nevyvolávajú. Tento proces sa nazýva iónová výmena a je základom celého zmäkčovacieho procesu.

 

Prečítať článok

Potrebujete poradiť s výberom produktu?

Vyplňte kontaktný formulár a urobíme vám bezplatnú obhliadku a poradenstvo. Alebo nám zavolajte a radi Vám zodpovieme všetky otázky.

Viac ako 25 rokov skúseností

Hotline
Hotline
0905 644 330
Napíšte nám
Napíšte nám
friso@marlus.sk

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
VEĽKOOBCH. NÁKUP ZMÄKČOVAČOV ZA SUPER CENY
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
NOVINKA! ONLINE OBHLIADKA CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka